* خصوصیت های سیبرین هاسکی *

هاسکی از نژادهایی با جثه ی متوسط است و جز نژادهای کاری است . در حرکاتش , سریع و چابک هست . بدنی چابک , پر مو , گوشهایی ایستاده و دم قلمو شکل خود را میراثی است که از سیبری و شمال به یادگار برده است . یکی از خصوصیات ظاهری آنها , راه رفتن محکم و در ظاهر راحت و روان آنهاست . یکی از مهارت های اصلی آنها , کشیدن سورتمه و حمل بار با سرعت متوسط اما در مسافت های طولانی است . فرم , شکل و ابعاد بدن هاسکی , منعکس کننده ی تعادلی بین قدرت , سرعت و استقامت آنست . یک هاسکی نر هیکل درشتری نسبت به یک ماده دارد , اما این درشتی هیکل آن , به هیچ عنوان از زیبایی آن کم نکرده است , در عین حال ماده این نژاد با آنکه کمی از نژاد نر هاسکی هیکل کوچکتری دارد اما به هیچ عنوان نشانی از ضعیف بودن در عضلات , فرم و ساختار بدنی آن نمی بینید . ‪نر هاسکی قدی در حدود ۵۳ تا ۶۰ سانتی متر و وزنی در حدود ۲۰ تا ۲۷ کیلوگرم و ماده ی هاسکی قدی در حدود ۵۱ تا ۵۶ سانتی متر و وزنی در حدود ۱۶ تا ۲۳ کیلوگرم دارند .‬
مهمترین ویژگی های سیبرین هاسکی , جثه و استخوان بندی متوسط , کت و پوششی ۲ لایه و مقاوم در مقابل سرمای شدید , گوش و دومی ایستاده و نگاهی که از گرگ به ارث برده است , هست . 
هر گونه استخوان بندی درشت یا اضافه وزن , راه رفتن شل و ول و کت خشن یا زبر از خصوصیات یک هاسکی اصیل و استاندارد نیست .

* دارندگان هاسکی *

سیبرین هاسکی عاشق دویدن هست و در زمان دویدن می بایست تحت کنترل کامل صاحبش باشد . داشتن یک حیاط با فنس برای یک هاسکی حائز اهمیت هست . هاسکی ریزش موی دائمی دارد , اگر شما به موی سگ حساسیت دارید , بهتر هست در مورد نژاد دیگری تحقیق کنید . 

* هاسکی در خانه ‫*

سیبرین هاسکی بهترین حسش را زمانی دارد که همراه اعضای خانه در فعالیت هایی شرکت داشته باشد . بهترین نحوی که می تواند این حس را در آنها به مرحله عمل نزدیک کرد , آزاد گذاشتن آنها برای آمدن به داخل خانه و همچنین رفتن به حیاط است که این با گذاشتن درب مخصوص سگ اتفاق خواهد افتاد . اگر گذاشتن درب مخصوص سگ امکان پذیر نیست , به هاسکی یاد دهید تا خودش بیرون رود و به داخل بیاید , توانایی هاسکی برای باز کردن در , بوسیله پایین کشیدن دستگیره ی در , از توانایی هایی است که در اولین بار , بیننده را به تعجب وا خواهد داشت . خارج از خانه , حیاطی فنس کشیده شده برای یک هاسکی بسیار مناسب هست . فنس می بایست محکم و حداقل ۱۸۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد . 
هاسکی به حفار بد نام نیز شهرت دارد ! این ایده ی نسبتا خوبی است که اگر امکان پذیر باشد , در جایی از حیاط ظرف و یا جایی شنی باشد که این علاقه ی هاسکی به کندن در آنجا محیا شده باشد . نباید به هاسکی اجازه داده شود تا در اطراف خانه و در مواقعی در حیاط آزاد باشد .
از آنجا که هاسکی سگ سیبری و شمال هست و برای آب و هوای سردسیر مناسب هست , می بایست در مناطق سردسیر نگه داری شود و به همین علت اگر در فصل هایی هوا کمی گرم می شود , در خانه ای که برای آنها ساخته می شود , می بایست امکانات خنک کننده و سایه بانی نیز گذاشته شود . هاسکی را به علت کت و پوشش می تواند در هوای سردسیر مدت زمان طولانی ای را خارج از خانه بماند . نگه داری هاسکی در مناطق گرم سیر به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون به معنای واقعی سگ اذیت خواهد شد .
هاسکی سگی است که برای داخل آپارتمان نیز مناسب هست که بی شک این امر همانند نژادهای پر انرژی دیگر مستلزم داشتن فعالیت هایی در روز هست . نباید فراموش کرد که میزان انرژي یک هاسکی قابل توجه هست و این انرژی اگر به درستی در طول روز استفاده نشود , باید منتظر اتفاق غیر قابل تصوری باشید . 

* هاسکی و تنهایی ‫*

هاسکی همانطور که بارها گفته شد , نژاد پر انرژی ای است . هاسکی جز نژادهایی است که اگر مدت زمانی طولانی ای در خانه تنها بماند , خراب کاری هایی از آنها سر خواهد زد که درک آنکه به دست یک سگ صورت گرفته , بسیار دشوار هست . این تنها ماندن بدان معناست که هاسکی در طول روز مدت زمان زیادی را تنها بماند و قبل از آن نیز انرژی آن استفاده نشده باشد , این انرژی می تواند با ورزش و پیاده روی کاهش یابد و پس از آن خانه را ترک کنید , در این حالت احتمال خراب کاری کاهش خواهد یافت . آماری که از خراب کاری های هاسکی در طول مدت زمانی در حدود ۲ ساعت تنهایی آنقدر زیاد هست که اهمیت توجه به تنها نماندن یک هاسکی را بسیار بالا نشان می دهد . هاسکی در این مواقع از خود سری و هوش خود در جهت تخریب وسایل خانه به کار می برد , این وسایل خانه شامل تلویزیون , پرده , مبل , درب و بطور کلی , تمامی اجسامی که در خانه هستند را در بر می گیرد .